apycom

پر کردگی های زیبایی

خوشبختانه موادی برای ترمیم دندان موجودند که رنگشان  میتواند همانند رنگ  دندان باشد طوریکه به سختی  بتوان تشخیص داد که این دندان پر شده است. ...

ادامه مطلب

بلیچینگ

بلیچینگ یا سفید کردن دندانها روشی است  برای حذف بدرنگی های دندان. در این روش ابتدا مواد مخصوص روی لثه مالیده شده تا لثه را از ...

ادامه مطلب

نگین های زیبایی

  بنا به کشفیات باستان شناسان استفاده از وسایل تزیینی و زینت بخشیدن به دندانها، قدمتی دیرینه دارد.در گذشته های بسیار دور اشراف و بزرگان ...

ادامه مطلب
کشیدن دندانکشیدن دندان

وقتی درمانهای ترمیمی،عصب کشی و روکشها،برای نگهداشتن یک دندان کافی نباشند ممکن است نیاز به کشیدن دندان باشد.

امروزه به کمک ابداع بی حسی های عمیق،کشیدن دندان برای بیمار بسیار راحتتر از گذشته است.بیشتر افراد هنگام و پس از کشیدن دندان، هیچ ناراحتی خاصی ندارند.

قبل از کشیدن دندان،نواحی اطراف آن با داروهای بیحسی مثل لیدوکائین بی حس میشوند. در برخی از بیماران خاص،دندانپزشک ممکن است قبل از کشیدن به بیمار آنتی بیوتیک تجویز کند.

مراقبتهای پس از کشیدن دندان:

ترمیم اولیه محل کشیدن دندان شما دو هفته طول میکشد.

 

 -در طی دو روز اول پس از کشیدن، مقداری تورم و درد در محل طبیعی است که میتوانید برای رفع درد از مسکن های معمول مثل استامینوفن و ایبوپروفن استفاده کنید. ممکن است ما بنا به تشخیص، برای شما مسکن های قویتری تجویز کنیم.برای جلوگیری از تهوع، این مسکن ها را با معده خالی مصرف نکنید.

 -برای کاهش تورم یک کیسه را پر از یخ کرده و در شش ساعت اول پس از کشیدن، بیست دقیقه روی صورت بگذارید و بیست دقیقه بردارید.

 -یک تکه گاز استریل در روی محل دندان کشیده شده قرار میگیرد که وجود آن برای کاهش زمان خونریزی حیاتی است.تا دوساعت آنرا در محل نگهدارید.

 -پس از کشیدن دندان، روی محل،لخته خونی شکل میگیرد که وجود آن بسیار مهم است.با زبان یا انگشت،آن را لمس نکنید.

- تا دو روز با نی چیزی ننوشید و از تف انداختن شدید و محکم خودداری کنید.

- اگر سیگار میکشید،در روز اول پس از کشیدن دندان،اینکار را ترک کنید.

 -تجمع غذا در حفره دندان کشیده شده تا حد زیادی روند ترمیم این ناحیه را کند میکند؛نگذارید این اتفاق بیافتد.

دهان خود را در روز اول نشویید و پس از این مدت دهانتان را تا یک هفته،روزی دو مرتبه با آب ولرم و نمک بشویید.

 -اگر به شما آنتی بیوتیک تجویز شده است،آنها را تا آخر مصرف کنید؛حتی اگر علائم بهبود یافته است.

 -شب اول پس از کشیدن دندان یک بالش اضافی زیر سر خود بگذارید تا خونریزی را کنترل کنید و روی بالش خود،یک تکه پلاستیک بگذارید تا اگر خونابه ای هنگام خواب از گوشه دهانتان سرریز شد باعث آلودگی نشود.

 -فضای دندان کشیده شده در ابتدا برایتان غیر معمول است که بعد از مدتی این فضا با استخوان و لثه پر میشود و به آن عادت میکنید.

 

حفره خشک:  حفره خشک نام عفونتی است که در محل دندان کشیده شده ایجاد میگردد.و علت آن تشکیل نشدن لخته خون،یا شل بودن و کنده شدن آن است. حفره خشک در حدود پنج درصد از کشیدن ها اتفاق میافتد.

علایم آن به این صورت است که شما پس از دو تا سه روز بعد از کشیدن،درد شدیدی در محل احساس میکنید که با مسکن آرام نمیشود.نمای حفره دندانتان بصورت چاله ای خالی است که بوی بدی میدهد.

 

علت ها و پیشگیری از حفره خشک:

 علل آن متنوع هستند و شامل سیگار کشیدن،با نی چیزی مکیدن و به طور کلی رعایت نکردن مراقبت های پس از کشیدن دندان است که در بالا ارائه شد.برای جلوگیری از ایجاد این وضعیت،موارد ذکر شده را رعایت کنید.

 

درمان:

دندانپزشک محل را شستشو داده و با مواد خاصی پانسمان میکند.

فلکه دوم تهرانپارس
- ابتدای جشنواره - بعد از خیابان میرزازاده - شماره 161 - واحد 1
تلفکس: 77711917
موبایل: 09392259291